جوکوویچ

جوکوویچ: واکسن زدنم به کسی ربطی ندارد

اخبار تنیس - آخرین اخبر تنیس ایران و جهان

ماجرای زدن واکسن کرونا بین ورزشکاران مخلف جهان همچنان موضوعی مهم و سوژه ای جنجال برانگیز به حساب می اید. این بار پای نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان به میان کشیده شده است.

این تنیس باز صربستانی معتقد است بعضی ها با سوال پرسیدن در مورد موضع افراد در مورد واکسن کرونا و قضاوت کردن آنها، حق آزادی نظر و عقیده را از دیگران می گیرند. او این صحبتها را در واکنش به اولتیماتوم یکی از مسئولان دولت استرالیا که گفته بود بازیکنانی که واکسن نزده باشند برای دریافت ویزا جهت حضور در استرالیا به مشکل خواهند خورد، مطرح کرده است.

مرد شماره یک تنیس جهان، پیش از این هم چندین بار از اینکه بازیکنان تنیس و به طور کلی ورزشکاران، بابت زدن واکسن زدن کرونا مورد فشار قرار بگیرند، انتقاد کرده بود. او در مورد خودش هم تاکید کرد که تصمیمش در مورد زدن یا نزدن واکسن کاملا شخصی است و قصد ندارد آن را فاش کند.

پیش از این یکی از ستارگان لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا، کایری ایروینگ، به دلیل نزدن واکسن از سوی تیمش بروکلین نتز کنار گذاشته شده بود که این ماجرا جنجال زیادی را در آمریکا و در رسانه های ورزشی سایر جهان به راه انداخت.

جوکوویچ در این مورد گفت: «اوضاع همین است که می بینید من هنوز نمی دانم که به مبلورن خواهم رفت یا نه.» او این صحبتها را در مورد اولین گرند اسلم سال که قرار است ژانویه ۲۰۲۲ در استرالیا برگزار شود مطرح کرده است، تورنمنتی که احتمالا با محدودیتهایی در مورد کسانی که واکسن نزده اند همراه خواهد بود: «من موضع خودم را اعلام نخواهم کرد. اینکه واکسن زده ام یا نه موضوعی شخصی است و به نظرم پرسیدن در این مورد کار درستی نیست. مردم این روزها خیلی زیاده روی می کنند و آزادی دیگران را با سئوال پرسیدن در این مورد و قضاوت کردن دیگران از آنها می گیرند. هر چیزی که شما بگویید، چه مثبت چه منفی و چه ممتنع، آنها در مورد تو حرف خواهند زد و از آن به نفع خودشان استفاده خواهند کرد. »

دنیل اندروس، یکی از مسئولان دولتی استرالیا کسی بود که گفت ورزشکارانی که واکسن نزده باشند شرایط بسیار سختی برای ورود به این کشور خواهند داشت و توضیح داد که آنها حتی شاید مجوز حضور در استرالیا را نگیرند. اشاره او به طور مشخص به تنیس بازانی بود که قصد حضور در رقابتهای تنیس استرالیا را دارند. او در این مورد گفت: «فکر نمی کنم یک تنیس بازانی که واکسن نزده اند بتوانند به کشور ما بیایند. اگر آنها ویزا بگیرند هم احتمالا در قرنطینه سختی خواهند بود، چیزی که در مورد دیگر بازیکنانی که واکسن زده باشند، اعمال نمی شود. این موضوع شامل تنیس بازان، گلف بازان و حتی رانندگان فرمول یک که قرار است سال آینده در رقابتهای مختلف در استرالیا حضور یابند هم می شوند. ورزش حرفه ای بخشی از دستورالعمل های دولت ما است و ورزشکاران باید هر دو دوز واکسن خود را در این کشور زده باشند. »

سال گذشته هم رقابتهای تنیس استرالیا با قرطنینه بازیکنان همراه بود و این موضوع ناراحتی و شکایت بسیاری از تنیس بازان را بابت صدمات روحی و جسمی که از این اتفاق دیده بودند، همراه داشت.


تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۰