جوکوویچ

احتمال غیبت جوکوویچ و مدودوف در گرنداسلم استرالیا

اخبار تنیس - آخرین اخبر تنیس ایران و جهان

با هشدار مقامات استرالیایی احتمال عدم حضور نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان و دنیل مدودوف روسی در نخستین گرنداسلم سال وجود دارد. این ۲ تنیسور مطرح جهان در سال ۲۰۲۱ در فینال به مصاف هم رفتند.

این ۲ تنیسور وضعیت واکسیناسیون خود را فاش نکرده‌اند، اما دنیل اندروز نخست‌وزیر ویکتوریا اخیرا هشدار داده است که به بازیکنان واکسینه نشده اجازه برای بازی داده نمی‌شود. مسابقات تنیس آزاد استرالیا در حالی ژانویه برگزار می‌شود که جوکوویچ و مدودوف هیچ کدام قرار نیست در این گرنداسلم شرکت کنند.

مدودوف در گفتگو با خبرنگاران در این باره عنوان کرد: من همیشه گفته‌ام جواب نواک را در این خصوص دوست دارم. من می‌خواهم وضعیت پزشکی‌ام را به صورت خصوصی نگه دارم، مهم نیست این موضوع درباره واکسن زدن باشد یا آسیب‌دیدگی سر و پا. این دلایل خصوصی است.

وی افزود: من احساس می‌کنم تنیس یک ورزش بی‌رحمانه است که در آن شما همیشه مقابل حریف خود تک به تک هستید و هر اطلاعاتی که به او می‌دهید می‌تواند علیه شما باشد.

این تنیسور مطرح جهان گفت: اگر شما در مسابقات آزاد استرالیا شرکت می‌کنید این نشان می‌دهد واکسن زده‌اید. من همیشه گفته‌ام مشتاقم در این مسابقات شرکت کنم، اما نمی‌گویم مرا در آنجا خواهید دید یا خیر.

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک جهان، تا زمانی که اعلامیه رسمی در مورد شرایط ورود اعلام نشده باشد، از صحبت درباره حضور در مسابقات استرالیا خودداری کرد. جوکوویچ تاکید کرد که منتظر شفاف سازی در مورد این است که آیا بازیکنان واکسینه نشده می‌توانند در استرالیا بازی کنند یا خیر. جوکوویچ گفت: در حال حاضر، ما هیچ اعلامیه یا بیانیه رسمی نداریم.


تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰